Edith Wharton. Linksmybės namai

 • Edith Wharton. Linksmybės namai

  1000 
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Į krepšelį 
  Pirkdami galite gauti 10 taškų.
  Serija
  Jausmų klasika
  Autorius
  Edith Wharton
  Pavadinimas
  Linksmybės namai
  Originalus pavadinimas
  House of Mirth
  Vertėjas
  Emilija Grigulaitė
  Leidimo metai
  2022
  Puslapių skaičius
  480
  Formatas
  14,5x21,0x3,4 cm, kietas viršelis
  ISBN
  978-609-03-0784-7
  Vidutinė įprasta kaina kitose prekybos vietose
  16.90 Eur
 • Klasika yra klasika.

  Edith Wharton – pirmoji moteris rašytoja, apdovanota PULICERIO premija už grožinę literatūrą.
   

  Pirmą kartą išspausdintas 1905-aisiais, romanas „Linksmybės namai“ šokiravo tuometinę visuomenę, atskleisdamas suvaržymus, kuriuos patiria moteris, išdrįsusi pretenduoti į santuokos teikiamas privilegijas neprisiimdama įsipareigojimų.

  Lili Bart, graži, sąmojinga ir išprususi mergina, yra mėgstama didelius turtus paveldėjusių aristokratų namuose, jos prielankumo siekia vis didėjantis būrelis nuvorišų. Bet baigiančios trečią dešimtį Lili padėtis darosi nesaugi: kilmingai, tačiau beturtei merginai, turinčiai brangių pomėgių, reikia turtingo vyro, kuris padėtų išsaugoti aukštą padėtį ir suteiktų prabangų gyvenimą, prie kurio ji pripratusi. Daug vyrų jos siekia, vis dėlto kažkas – gal išrankumas, o gal principai, – trukdo išsirinkti tinkamą porą.

  „Linksmybės namai“ – pasakojimas apie socialinę atskirtį. Šiame kūrinyje E. Wharton atskleidžia savo kaip neprilygstamos pasakotojos talentą, aštrus jos žvilgsnis pastebi žiaurumą, slypintį po nuglaistytu aukštuomenės gyvenimo paviršiumi. Kaip „Nekaltybės amžius“ ir „Etanas Fromas“, šis jos kūrinys taip pat yra ekranizuotas.


  Informaciją parengė Svajonių knygos