Kate Chopin. Pabudimas

 • Kate Chopin. Pabudimas

  920 
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Į krepšelį 
  Pirkdami galite gauti 9,2 taškus.
  Autorius
  Kate Chopin
  Pavadinimas
  Pabudimas
  Originalus pavadinimas
  The Awakening
  Vertėjas
  Jūratė Žeimantienė
  Leidimo metai
  2024
  Puslapių skaičius
  192
  Formatas
  14,0x21,0x1,6 cm, kietas viršelis
  ISBN
  978-609-03-0961-2
  Vidutinė įprasta kaina kitose prekybos vietose
  12,90
 • Pirmą kartą išleistas 1899 m., „Pabudimas“ šokiravo amžininkus atviru požiūriu į moters santuokinę neištikimybę. Skaitytojus apstulbino drąsus Kate Chopin sukurtas moters, įviliotos į slegiančios santuokos spąstus, bet ieškančios ir atrandančios aistringą kūnišką meilę anapus šeimos, portretas.

  Romano veiksmas vyksta XIX a. pab., jo centre – Edna Ponteljė ir jos žūtbūtinės pastangos suderinti savo vis netradiciškesnį požiūrį į moteriškumą ir motinystę su pietinių valstijų socialinėmis nuostatomis. Nors moters santuokinė neištikimybė nebėra tokia šokiruojanti tema kaip kadaise, nedaug romanų taip giliai prasiskverbia į moters, įsitraukusios į uždraustus santykius, psichologiją, kaip „Pabudimas“, K. Chopin pasitelkus supratimą, meniškumą ir atvirumą.

   

  „Pabudimas“ praskynė kelią tokiems literatūros grandams kaip Williamas Faulkneris ir Ernestas Hemingway’us, taip pat turi sąsajų su amžininkų – Edith Wharton ir Henry’io Jameso – darbais.

  „Edną nuo mūsų skiria tik laikas, o visais kitais atžvilgiais ji kupina gyvasties. Kai atsiverčiu pirmą puslapį, ją vis dar graužia nusivylimo kartėlis, ji verda noru ką nors sudaužyti ir trokšta laužyti taisykles, kurios turi būti sulaužytos. Ji laukia, kada įbris į vandenį ir pabus.“ – Pulitzerio premijos laureatė Barbara Kingsolver

   

  Informaciją parengė Svajonių knygos