Linda Olsson. Dainuosiu tau švelnias dainas

 • Linda Olsson. Dainuosiu tau švelnias dainas

  692 
  Prekė išparduota.
  Susisiekite
  Pirkdami galite gauti 6,92 taškus.

  Vėjuotame Švedijos kaime susikerta dviejų moterų keliai.

  Serija
  Indigo
  Leidimo metai
  2010
 • Vėjuotame Švedijos kaime susikerta dviejų moterų keliai.

  Vieną niūkų kovo vakarą jauna rašytoja Veronika atvyksta į nuošalų kaimelį. Čia ji tikisi atrasti ramybę ir vienumą, kuri padėtų įveikti širdgėlą, apmalšintų netekties skausmą. Be to, ketina parašyti knygą.

  Jos atvykimą tyliai stebi kaimynė Astrida – sena atsiskyrėliškai gyvenanti moteris, sauganti savo namuose tamsias šeimos paslaptis ir asmeninę tragediją.
  Kai žvarbi žiema užleidžia vietą pavasariui, dvi moterys palengva suartėja. Metų laikų kaitos fone užsimezga gležna ir neįprasta draugystė. Ji visam laikui pakeis abiejų moterų gyvenimus.
   

  Santūriame Lindos Olsson debiute galima įžvelgti sąsajų su Ingmaro Bergmano filmais. Neskubrų pasakojimą, šaltą skandinavišką aplinką pagyvina sodrios gamtos detalės ir veikėjai. Ilgainiui tirpstantis jų išorinis santūrumas apnuogina įtūžio ir kančios sklidinus metus. Atšiauri, nepagražinta Olsson proza yra nepaprastai įtaigi. Autorė nesistengia dirbtinai sutirštinti vaizduojamų dviejų moterų dvasinių žaizdų. Jų patirtos dramos atsiskleidžia iš lėto, pamažu. Tai prasmingas draugystės apmąstymas.

  Kirkus Reviews

   

  Linda Olsson laikosi nuomonės, kad žmonės negali įvertinti patiriamos meilės svarbos ir nuspręsti, ar gavo jos tiek, kiek nusipelnė. Kaip apibendrina viena romano veikėja, galvoti reikėtų ne apie kančią, bet apie gebėjimą nepasiduoti kartėliui. Romanas „Dainuosiu tau švelnias dainas“ išsiskiria santūriu pasakojimu, neperkrautu nereikalingomis detalėmis.

  Christian Science Monitor

   

  Linda Olsson labai gražiai ir tiksliai perteikė dviejų itin skirtingų moterų, vienodai paliestų tragiško praeities įvykio, draugystės dvasią. Ryšys, iš pradžių toks netvarus ir trapus kaip vos užsitraukęs ledas, palengva tvirtėja ir leidžia kiekvienai veikėjai išsipasakoti bei susigrąžinti gebėjimą „širdimi pajusti grožį“. Subtiliai, įtaigiai ir puikiai parašytas romanas „Dainuosiu tau švelnias dainas“ patvirtina, kad pasakojimas turi virsmo galių.

  Kim Edwards, bestselerio „Atminties saugotojo dukra“ autorius.

   

  ...paslėptas brangakmenis... Glaustas, aiškus Lindos Olsson pasakojimas švelnėja, kai dvi moterys susitinka ir jų pažintis, pirmųjų pavasario saulės spindulių sušildyta, perauga į draugystę bei seserišką meilę. Santūrus šio romano mąslumas jus pavergs ilgam ir masins perskaityti knygą dar ne vieną kartą...

  SHE (The United Kingdom)

   

  Anne Tyler ir Jodi Picoult kūrybos gerbėjai įvertins Lindos Olsson lyrinę prozą ir įtaigiai nagrinėjamą širdgėlos ir praradimo temą.

  Booklist

   

  Iš anglų kalbos vertė Jūratė Žeimantienė

  Liko paskutiniai šios knygos egzemplioriai. Knygų prekinė išvaizda šiek tiek pakito, bet tai nė kiek nepakeitė pačių istorijų!

  Leidimo metai: 2010
  276 psl., minkštas viršelis su atvartais
  Formatas: 12,5x19,5 cm
  ISBN: 978-609-406-015-1