Maggie O‘Farrell. Ranka, kuri pirmoji suėmė manąją

 • Maggie O‘Farrell. Ranka, kuri pirmoji suėmė manąją

  840 
  Prekė išparduota.
  Susisiekite
  Pirkdami galite gauti 8,4 taškus.
  Serija
  Indigo
  Leidimo metai
  2013
 • Maggie O’Farrell romanas „Ranka, kuri pirmoji suėmė manąją“ yra pelnęs bene prestižiškiausią Jungtinės Karalystės „Costa Novel“ apdovanojimą. Užburiantis pasakojimas apie meilę ir motinystę – vienos labiausiai vertinamų šios šalies autorių meistriškumo įrodymas.

  Kai rafinuotasis Inesis Kentas pasirodo prie Leksės Sinkler namų slenksčio, mergina supranta daugiau nebegalinti laukti, kol jos gyvenimas prasidės, ir išvažiuoja į Londoną. Čia, pačioje praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio Soho menininkų širdyje, ji išdrįsta būti nepriklausoma. Leksės likimas pakrypsta nauja vaga.
  Šiandieniniame Londone Elina su Tedu mėgina atsigauti po sunkaus savo pirmagimio atėjimo į pasaulį. Elinai tenka skausmingai derinti motinystės pareigas su gyvybiniu poreikiu išlikti menininke. Tedui neduoda ramybės jo paties vaikystė, nes netikėtai iškylantys prisiminimai neatitinka tėvų pasakojimų. Jam pradėjus ieškoti atsakymų, pamažu atsiskleidžia nepaprastas Leksės ir Elinos ryšys, nors jų gyvenimus skiria penkiasdešimt metų.

  Maggie O’Farrell išsiskiria gebėjimu tiksliai perteikti žmonių emocijas. Skiriamasis jos kūrybos bruožas – aštrių įžvalgų prisodrintos istorijos, kuriose net menkiausios detalės, kasdieniškiausios akimirkos yra svarbios ir prasmingos.
  The Observer

  Maggie O’Farrell knygos pažadina ir iškelia į paviršių slapčiausias mūsų baimes. Itin švelniai ir jautriai, beveik nepastebimai rašytoja žaidžia mūsų emocijomis.
  The Daily Mail

   

  MAGGIE O’FARRELL (Megė Ofarel) nežino, kodėl sumanė užaugusi tapti rašytoja, bet ši mintis ją buvo užvaldžiusi nuo pat vaikystės. Būdama ketverių ar penkerių metų ji sukūrė istoriją ir paprašė mamos ją užrašyti. O ši gudriai atšovė: „Jeigu aš ją užrašysiu, tai jau bus mano istorija – ne tavo.“ Tai paskatino Maggie dėti dar daugiau pastangų. Nuo devynerių ji rašė dienoraštį – jis pilnas paauglystės laikotarpio istorijų. Universitete lankė Jo Shapcott ir Michaelio Donaghy poezijos seminarus. Šie garsūs rašytojai padarė didelę įtaką O’Farrell rašymo stiliui – išmokė ją rašyti taupiai, sveriant kiekvieną žodį. Pirmąjį romaną Maggie pradėjo rašyti būdama dvidešimt ketverių metų.
  O’Farrell žavisi daugelio rašytojų kūryba: Charlotte Bronte, George Eliot, Edith Wharton, Anthony Burgesso, Charlotte Perkins Gilman, Virginios Woolf, Margaret Atwood, Ali Smith, Kate Atkinson ir kitų.
  Rašytojai teko dirbti žurnaliste Honkonge ir „The Independent on Sunday“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoja, mokyti rašymo meno.
  Maggie O’Farrell gimė 1972 m. Šiaurės Airijoje, augo Velse ir Škotijoje. Šiuo metu su vyru Williamu Sutcliffe’u, taip pat rašytoju, ir dviem vaikais gyvena Londone, bet tikraisiais savo namais laiko Škotiją.

  Iš anglų kalbos vertė Jūratė Žeimantienė

  DĖMESIO! Liko paskutiniai šios knygos egzemplioriai. Knygų prekinė išvaizda gali būti šiek tiek pakitusi, bet tai nė kiek nepakeitė pačių istorijų!

  Išleidimo metai: 2013
  384 psl., kietas viršelis
  Formatas: 14x20,1x3,4 cm
  ISBN 978-609-406-540-8

 • Alternatyvios knygos

  Linda Olsson. Dainuosiu tau švelnias dainas

  Vėjuotame Švedijos kaime susikerta dviejų moterų keliai.

  692